POWRÓT
18 listopada 2003

   Przedstawiam wersję próbną Civilization Center w HTML. Jeżeli chcesz zobaczyć starą wersję strony i poczytać 3 stare newsy kliknij tutaj.

..::JaRoSz::..

2 stycznia 2004

   Po pierwsze witam wszystkich w 2004 roku ;) Nie złożyłem Wam (internautom odwiedzającym stronę) nawet życzeń świątecznych i noworocznych, ale byłem zajęty tworzeniem innych części Civ Center i zupełnie zapomniałem o stronie głównej :P. Możecie już poprzeglądać kilka niekompletnych działów w Civ3:C. Aha, byłbym zapomniał:

CIVILIZATION IV potwierdzone

   Jeff Bridgiss, dyrektor Firaxis Games, potwierdził, że trwają prace na Civ IV, narazie nic nie wiadomo o grze, ale jak pojawią się jakieś bardziej szczegółowe informacje, umieszczę je na Civ Center.

..::JaRoSz::..

6 stycznia 2004

   Ukończony i przetestowany dział Civ 3/galeria/inne. Zapraszam do oglądania artów i ściągania tapet na pulpit. :-) (tapety znajdują się pod stronami 6-12 )

..::JaRoSz::..

7 stycznia 2004

   Witam znów :) Dzisiaj umieściłem próbną wersję forum. Wpisujcie się, bo wersja testowa ma tylko 21 dni, a jak nikt nie będzie się udzielał to nie widzę sensu jej przedłużania :P

..::JaRoSz::..

7 stycznia 2004
Sid Meier w Komputerowej Hali Sław

   Twórca "Civilization" został przyjęty do Komputerowej Hali Sław mieszczącej się w San Diego w Kalifornii. Znalazł on się obok wielu znakomitości, między innymi twórcy układów graficznych do Atari i Amigi - Jaya Minera czy Dennisa Ritchie'a - współtwórcy UNIX'a.

..::JaRoSz::..

25 stycznia 2004

Jest już dostępna łata do C3C (narazie BETA) do wersji 1.15. Możecie ją ściągnąć z Civilization Center (wersja niemiecko-języczna, angielsko-języczna, uniewersalna)

..::JaRoSz::..

25 stycznia 2004

Doradca naukowy (czyli główka Meiera;)) dostał nominację Game Spy'a w kategorii Top 10 Videogame Sidekicks. Szczegóły tutaj.

..::JaRoSz::..

 

28 stycznia 2004

    Uruchomiłem dział "Linki". Znajdziecie w nim krótkie opisy najlepszych stron o Civ tudzież linki do nich ;). Jeżeli chcecie obejrzeć zaprzyjaźnione strony z Civilization Center to również zapraszam.

..::JaRoSz::.

31 stycznia 2004

    Życzę wszystkim uczniom udanych ferii zimowych, ci co wyjeżdżają niech odpoczną trochę od światła swoich monitorów, a ci co nie, wręcz przeciwnie :)

..::JaRoSz::..

14 lutego 2004

    Lokalizacja Galactic Civilizations dobiega końca! 

    Już niedługo (19.02) w sklepach pojawi się polska wersja tej gry wydana przez CD Projekt. W pudełku znajdziemy obie wersje: oryginalną i spolszczoną. Jej cena to jedyne pięć dyszek :) Ci co już mają grę z zagranicy pewnie nieźle się wkurzą... (np. ja) bo nie dość, że gra nowością już nie grzeszy to fani , w dniu premiery,  musieli za nią zapłacić 40$ (plus ewentualny koszt wysyłki np. do Polski). Ale i tak lepiej późno niż wcale, może trzeba być bardziej cierpliwym :P

Aha, wszystkim zakochanym życzę... jeszcze więcej miłości ;)

..::JaRoSz::..

19 lutego 2004

Nowy (pierwszy) współautor CivCenter!

   Jest nim Kasjan, zajmie się on częścią edukacyjną, której ja nawet nie dotknąłem :-P Wielki dzienx dla niego za dobre chęci i, miejmy nadzieję, pomyślną współpracę :) 

..::JaRoSz::..

20 lutego 2004

    Dodałem trochę tekstów do Civ 3 i C3C. Większość jest po angielsku, ale będą one przetłumaczone, cierpliwości :P

..::JaRoSz::..

21 lutego 2004

   Na civ3.com, czyli na oficjalnej stronie Civ 3 pojawiły się 4 nowe mody do C3C. Wkrótce pojawią się one też na Civ Center.

..::JaRoSz::..

6 lutego 2004

Title Fight! The Ultimate Gaming Grudge

    Game Spy przeprowadza ranking gier, w którym biorą udział internauci głosując na swoje ulubione tytuły. Jest to tak jakby 'bitwa' dwóch, zestawionych gier. Wybierasz poprostu, która jest Twoim zdaniem lepsza :) W ten sposób po kwalifikacjach i rozgrywkach w swojej kategorii (jest ich 8) gra przechodzi do wielkiego finału. 

    Cywilizacja III walczy z grą Final Fantasy Tactics i narazie niestety przegrywa :( Bierzcie się do roboty, bo konsolowcy czuwają ;)

    Stronę główną tego, sześciotygodniowego konkursu znajdziecie tutaj, natomiast tutaj znajdziecie wynik głosowania na najlepszą grę Sida Meiera. 

..::JaRoSz::..

8 lutego 2004

Final Fantasy Pokonany!

    Civilization III pokonała Final Fantasy Tactics w konkursie organizowanychm przez Game Spy'a - Ultimate Gaming Grudge. Aby zobaczyć wyniki tego pojedynku kliknij tutaj. W następnym meczu nasza, kochana Cywilizacja stoczy pojedynek z grą Sim City 2000. Sczegóły tutaj.

..::JaRoSz::..

7 marca 2004

    Powiem lakonicznie i treściwie. Dzisiaj uruchomiłem forum, nie wiem czy jest sens, bo strona ma narazie niewielką oglądalność, ale liczę na Was :)

..::JaRoSz::..

11 marca 2004

    Przypominam, że dzisiaj mecz Ultimate Gaming Grudge Civ 3 vs Sim City 2000. Możliwość głosowania już niedługo, zatem zapraszam na strony Game Spy'a.

..::JaRoSz::..

15 marca 2004

    "Lekko" zmodyfikowałem kategorie i podkategorie forum, gdyż stwierdziłem, że było ich trochę za dużo. Przepraszam, za wszytkie skasowane posty (nawiasem mówiąc nie było ich za wiele :-P ) i zachęcam do udzielania się na forum :-)

..::JaRoSz::..

23 marca 2004

    Dzisiaj kolejny (finałowy) pojedynek w Ultimate Gaming Grudge. Civ 3 walczy z GTA: Vice City. Głosować możecie tutaj.

..::JaRoSz::..

25 marca 2004

Vice City pokonane!

    Civ 3 pokonała GTA: VC i tym samym zwyciężyła w swojej kategorii (Liberty City). W kolejnej rundzie zmierzy się ze zwycięzcą kategorii The Arcade czyli Mario Bros 3.  Głosowanie 30 marca. 

..::JaRoSz::.

30 marca 2004

    Kolejne głosowanie w Ultimate Gaming Grudge już jutro. Szczegóły w poprzedniej nowince. 

Ultimate Gaming Grudge

..::JaRoSz::..

01 kwietnia 2004

    Pomimo dzisiejszego, prima aprilisowego dnia wszystkie nowinki są prawdziwe, a będzie ich sporo :)

Po pierwsze: do grona autorów dołączył Szczurek, wkrótce utworzę dział autorzy, żebyście mogli poznać szczegóły.

Po drugie: jest już dostępna łata do Civ 3 Conquests do wersji 1.20. Możecie ją pobrać z 'Menu 3'.

Po trzecie: w rywalizacji gier komputerowych Game Spy'a Civ 3 niestety uległa w 1/8 finału Mario Brosowi 3.

..::JaRoSz::..

 

04 kwietnia 2004

    Dzisiaj dodałem kilka artworków z Civ 3: Conquests oraz najnowszą łatę (1.22) do tejże gry.

..::JaRoSz::..

16 maja 2004

   Civilization na Nokię N-Gage

    W¶ród o¶miu tytułów, jakie maj± się ukazać na tę konsolę w ci±gu tego roku i roku 2005, znajduje się Cywilizacja Sida Meiera :). Szczegóły na stronie Nokii.

 ..::JaRoSz::..